• "Superfarmer"🐔🐥🐖🐰🐄🐈👏🏆

• W tradycyjnym, szkolnym turnieju gier planszowych dla kl.1-3 wzięło udział 40 osób. Superfarmer to gra, która uczy liczenia, przewidywania i planowania oraz kalkulowania ryzyka. By radość z turniejowej zabawy była większa, uczniowie byli przebrani w stroje inspirowane bohaterami gry stworzonej przez prof. Borsuka ponad 80 lat temu. W tym roku na najwyższym stopniu podium stanęła Nadia Zawadzka (3a), II m.- Wojtek Chmarzyński (1d), a na miejscu III uplasował się Dawid Siemiątkowski (2a). Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom tego wydarzenia. (L.K, A. N-F)

• Ach, cóż to był za dzień🍀🌾🌞

• W pierwszym Dniu Wiosny było bajecznie, kolorowo, bez kartkówek i odpytywania. Tylko uczniowie najmłodszych klas wzięli udział w tradycyjnym konkursie matematycznym ,,Kangur". Reszta obchodziła dzień bez plecaka - zamieniliśmy go na inne nosidła - kosze, walizki, wózki itp. Był to także ,,Dzień nie do pary"- mieliśmy na stopach dwie różne skarpetki, a wszystko w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa. Na zakończenie dnia spotkaliśmy się wszyscy, by obejrzeć szkolny kabaret, gdzie głównymi aktorami byli uczniowie kl. 5a. Śmiało można powiedzieć, że WIOSNA, ACH TO TY!

• Posadzone drzewka już rosną🌳🌲

• Akcja sadzenia lasu, którą realizujemy co roku dzięki współpracy z Nadleśnictwem Brodnica stała się już dla naszej szkoły tradycją. W tym roku brała w niej udział klasa 7a. Drzewka - małe buki, sadziliśmy w Leśnictwie Karbowo, pod opieką Pana Leśniczego Tomasza Klejnowskiego. Dzięki takim akcjom uczniowie lepiej poznali las, pracę leśniczego i działanie gospodarki leśnej. Wielkim finałem było ognisko i pieczenia kiełbasek. (L.K, E.F)

• I Jagiellońskie Potyczki Matematyczne uczniów kl.1-3✍️🎲

• Uczenie się dzieci poprzez tworzenie sytuacji dostarczających doświadczeń o charakterze matematycznym: w ciągach, w zabawach, rysunkach- to wszystko działo się z okazji dnia matematyki. Uczniowie kl.1-3 z niewielką rywalizacją doświadczyli różnorodnych sposobów nauki. Nie zabrakło też nagród i dyplomów. To był fantastyczny dzień z matematyką. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tego wydarzenia.(L.K, J.G, I.R)